Srebrny Warkocz - Edukacja Seksualna i Seks w Wieku Dojrzałym

O dojrzałej sztuce kochania w Dzień Dobry TVN

Klaudia Latosik
/
24.06.2024

Bardzo nas to cieszy, że połówka Srebrnego Warkocza Klaudia Latosik rozmawiała w Dzień Dobry TVN z wspólnie z zaproszonymi gośćmi, Ireneuszem Korzeniewskim oraz Barbarą Tukendorf, o dojrzałej sztuce kochania.

Seksualność osób dojrzałych to temat, który dla wielu jest wciąż tabu. Istnieje wiele mitów na ten temat, które omówiliśmy w czasie rozmowy. Barbara Tukendorf podkreślała, że bliskość zawsze była obecna w jej życiu.

Ludzie nie zmienili się od zarania dziejów; mają te same uczucia i potrzeby - zaznaczyła. - Należy uczyć się o intymności i uczuciach już w liceum - dodała.

Ireneusz Korzeniewski wyznał, że jego aktywność seksualna przypadała na koniec lat 60. i 70.

To była era wolnej miłości, często w ukryciu. Mieliśmy inne podejście (...). Przeraża mnie, że dzisiejsza młodzież jest obok siebie, a nie razem. To zabija bliskość i uczucia. To wynik braku edukacji, o seksualności się nie mówi - zauważył influencer.
Klaudia Latosik, współautorka książki "O dojrzałej sztuce kochania. Najlepsze przed Tobą", porównała seks do tańca.

Nie ma bariery wiekowej, od której można zacząć uczyć się tańczyć i odkrywać swoją seksualność - stwierdziła. - Nasza seksualność to bogaty repertuar zachowań seksualnych - podsumowała z kolei Klaudia.

Udostępnij: